aktuality
 

 

  V roku 2018 sme mali takýto program:
 
Január 18. 1.
Valné zhromaždenie OZ Vienok

Univerzálny dom tanca, Bratislava
 
Február 7. 2.
Sústredenie - nácvik nových choreografií Danaj a Kuklov

Univerzálny dom tanca, Bratislava
  8. 2.
Predstavenie opery Krútňava

Historická budova SND, Bratislava
 
Marec 16. a 18. 3.
Sústredenie - príprava 50. výročia

Univerzálny dom tanca, Bratislava
  17. 3.
"Zahrajte mi muzikanti" – krajská súťažná prehliadka folklóru detí Bratislavského kraja

Kultúrny dom Ľudovíta Štúra, Modra
Program: "Po myjavsky" – Ľudová hudba Vienok
(V tejto súťaži získala Ľudová hudba Vienok Zlaté pásmo a priamy postup na celoštátnu súťaž Vidiečanova Habovka.)
  24. a 25. 3.
Sústredenie - príprava 50. výročia súboru

Univerzálny dom tanca, Bratislava
  26. 3.
Prvý prílet leteckej spoločnosti Georgian Airways z Gruzínska do Bratislavy

Letisko Bratislava
Program: Na grúni
 
Apríl 14. 4.
Galaprogram k 50. výročiu súboru "Vienok spieva, hrá a tancuje"

Nová budova SND, sála opery
 
Máj 5. 5.
Račianske hody

Amfiteáter, Knižkova dolina, Rača
Program: Varajkový, Koleso, Heliška
  17. 5.
Jarný výchovný koncert

Základná škola Vazovova, Bratislava
Program: Tance z Lubiny, V Sliačoch na záhumní, Ruženka, Na rínku
  26. 5.
"Seniori jak víno 2018" – festival

Petrov, Česká republika
Program: Z myjafských kopaníc - Staré vínko a ľudová hudba Vienok
 
Jún 7. - 10. 6.
Bratislavský festival

7. 6. - Hotely Plus
Zahájenie festivalu
Program: Tance z Lubiny, Varajkový

8. 6. – DK Vajnorská
Výchovný koncert
Program: Tance z Lubiny, Varajkový

8. 6. – Hlavné námestie
Sprievod mestom
Program: Pri basičke

9. 6. – V-klub
Spoločenský večer, škola tanca

10. 6. - Hlavné námestie
Ukončenie festivalu
Program: Ditiská z Habury
  16. - 17. 6.
"Vidiečanova Habovka" - celoštátna súťažná prehliadka detského hudobného folklóru

(V tejto súťaži získala Ľudová hudba Vienok Strieborné pásmo)
Habovka
  22. - 25. 6.
Festival "Zlatá brána"

Kysáč, Srbsko
  27. 6.
Otvorená hodina pre skupiny 4, 3, 5

Univerzálny dom tanca, Bratislava
 
Júl 6. 7.
Festival Pohoda

Letisko Trenčín
Program: Tance z Lubiny, Varajkový, Prešporskí kominári, Ditiská z Habury, Koleso, V Sliačoch na záhumní
  12. - 15. 7.
"Kinder-Tanz- und Friedens Festival"

Klagenfurt, Rakúsko
Program: Tance z Lubiny, Varajkový, Ditiská z Habury, V Sliačoch na záhumní, Na Grúni, Koleso
  18. - 23. 7.
Country-Wandering Festival

Makó, Cserkeszőlő, Kelebia - Maďarsko
Program: Verbunk a čardáš zo Zámutova, Vešel mi je vešel, Varajkový, Brezovské, Koleso, Ditiská z Habury, Na Grúni,Vrchárska nálada, V Sliačoch na záhumní, Tance z Lubiny, Po myjavsky
 
August 4. - 12. 8.
Letný tábor

Prašník
 
September 5. 9.
Deň otvorených dverí Rádia Regina

Slovenský rozhlas Bratislava
Program: Tanečný dom - Mojše, Čerjana, Čerešničky
  8. 9.
Oslavy obce Dunajská Lužná

Dunajská Lužná, ihrisko "jama"
Program: Ľudová hudba Vienok
  14. 9.
Spoločný koncert so súborom z Klagenfurtu

Hotel Tatra, Bratislava
Program: Ditiská z Habury, Tance z Lubiny, V Sliačoch na záhumní
  15. 9.
Vinobranie, Rača

Amfiteáter, Knižkova dolina, Rača
Program: Ditiská z Habury, Vešel, Verbunk a čardáš zo Zámutova, Vrchárska nálada, Tance z Lubiny, Po myjavsky, Ruženka, Jak Skaličané k trdelníku došli
  27. 9.
Konkurz do súboru

Univerzálny dom tanca, Bratislava
 
Október 4. 10.
Hotel Bratislava, Bratislava
Program: V Sliačoch na záhumní, Ditiská z Habury
  20. 10.
"Odkaz M. R. Štefánika aj po 100 rokoch aktuálny"

Dunajská Lužná
Program: Ľudová hudba Vienok
  26. 10.
Večer autentického folklóru: Oslávime to spolu - večer venovaný 100. výročiu vzniku Československej republiky

DK Zrkadlový háj, Bratislava
Program: Verbunk a čardáš zo Zámutova, Ditiská z Habury, V Sliačoch na záhumní
  27. 10.
Predstavenie opery Krútňava

Historická budova SND, Bratislava
  28. 10.
Skrátená repríza 50. výročia súboru a rozlúčka odchádzajúcich členov

DK Zrkadlový háj, Bratislava
Program: Vienok spieva, hrá a tancuje
  30. 10.
Predstavenie opery Krútňava

Historická budova SND, Bratislava
 
November 24. 11.
Hudecký večer Slávka Volavého - k 100. výročiu vzniku Československej republiky

Strážnica, Česká republika
Program: Danaj, Na grúni, Ditiská z Habury, Vrchárska nálada
 
December 6. 12.
Vianočný výchovný koncert

Základná škola Teplická, Bratislava
  6. 12.
Stretnutie pracovníkov Malokarpatského osvetového strediska

ELESKO, Modra
Program: Ľudová hudba Vienok
  8. 12.
"Mikuláš s Vienkom" – program pre Slovákov z rôznych kútov sveta v rámci Vianočných trhov Rača

Nemecký kultúrny dom, Bratislava
  11. 12.
Vianočný výchovný koncert

Základná škola Nevädzová, Bratislava
Program: Na grúni, Ruženka, Vrchárska nálada, Koledníci zo Záhoria, Šťastia zdravia, Lucia
  13. 12.
Vianočný výchovný koncert

Základná škola Kulíškova, Bratislava
Program: Na grúni, Ruženka, Vrchárska nálada, Koledníci zo Záhoria, Šťastia zdravia, Lucia
  13. 12.
Vianočný koncert

ÚĽUV, Bratislava
Program: Koledníci zo Záhoria, Lucia
  20. 12.
Otvorené hodiny pre skupiny 4, 3B, 5B

Univerzálny dom tanca, Bratislava
  21. 12.
Vianoce vo Vienku

Univerzálny dom tanca, Bratislava

 

 

Zažili sme v roku:
                2021     2020     2019    
                2018     2017     2016     2015     2014     2013     2012    
                2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005